Trajna epilacija

Bezbolno uklonite dlačice

Laserska epilacija

Najsavremenija metoda uklanjanja neželjenih dlačica. Laserska epilacija najsavremenijim laserom, brzo, bezbolno i trajno.

Šta je laserska (trajna) epilacija

Laserska epilacija je kozmetička procedura uz pomoć koje se uklanjaju neželjene dlačice. Tokom laserskog uklanjanja dlaka, laser emituje svetlost koju apsorbuje pigment (melanin) u dlaci. Svetlosna energija se pretvara u toplotu, što oštećuje folikule (koren) dlake. Ovo oštećenje inhibira ili odlaže budući rast dlake.

STAR DermaCare studio koristi najsavremenije alate za lasersku epilaciju. Pogledajte zašto smo bolji od drugih.

Svaki folikul dlake ima cikluse kroz koje prolazi, I od toga zavisi efekat laserske epilacije. Sastoji se iz 3 faze:

  • Anagena faza – Faza rasta - Dlake  na rukama, nogama, trepavicama i obrvama imaju veoma kratku fazu rasta, 30 do 45 dana, te zato ne mogu da budu duge.
  • Katagena faza – Medjufaza - predstavlja kraj perioda rasta, folikuli se pripremaju za fazu mirovanja.
  • Telogena faza - Faza mirovanja - Na kraju faze mirovanja dlaka ispada iz korena. Dlake otpadaju i nove počinju da rastu.

Laser prilikom tretmana uništava samo dlake koje su u fazi rasta, dlake koje su u fazi mirovanja ne prepoznaje. Iz tog razloga je neophodno uraditi seriju od 6-8 tretmana sa razmakom od 4-6 nedelja da bi rezultati bili adekvatni. Iako lasersko uklanjanje dlaka efikasno odlaže rast dlaka na duge periode, ponekad ne rezultira trajnim uklanjanjem.

trajna epilacija u Beogradu

85% dlaka će biti efikasno uklonjene, a postoji mogućnost da će se onih 15% dlaka vratiti nakon nekog vremena, ali neće biti ni približno jake kao pre tretmana laserske epilacije, već će biti slabe I tanke.  Zbog toga se savetuje održavanje rezultata, tako što će se nakon završene serije tretmana laserske epilacije, jednom godišnje uraditi jedan tretman održavanja.

Za koga je trajna epilacija, ko je korisiti?

Lasersku epilaciju mogu raditi žene i muškarci (laserska epilacija za muškarce) koji imaju problem sa neželjenim dlačicama. Lasersko uklanjanje dlaka je najefikasnije za ljude koji imaju svetlu kožu i tamnu dlaku, ali se uspešno može koristiti na svim tipovima kože. Laserska epilacija je jedini lek za urasle dlake, tako da je dermatolozi rado preporučuju za rešavanje ovog problema. Već nakon prvih tretmana se primećuje vidna razlika u smanjenju uraslih dlaka, a vremenom se smanjuje i vidljivost fleka nastalih od urastanja.

Laserska epilacija se takođe preporučuje osobama sa policističnim jajnicima jer kod njih dolazi do pojačane maljavosti u regijama lica I tela gde obično ne rastu tamne dlake.

Kod nekih osoba broj tretmana može ići i do 10 i tu se najčešće radi o manje pigmentisanim i nešto tanjim dlačicama!

Procedura i trajanje laserske epilacije

Trajanje procedure zavisi od regije tela na kojoj radimo tretman laserske epilacije.

Za epilaciju pazuha je potrebno 10 minuta, dok je za epilaciju celih nogu potrebno 30 minuta. Prilikom jednog dolaska može se raditi više regija. Poželjno je da se klijent obrije veče pre tretmana. Na tretman epilacije se dolazi sa čistom kožom, bez dlake, bez mleka za telo i parfema.

Trajna epilacija Dorcol

Tretman sa našim laserom se može raditi i na osunčanoj koži, ali je naša preporuka da prođe 14 dana od poslednjeg sunčanja do tretmana.

U toku tretmana klijent i kozmetičar nose zaštitne naočare. Tokom tretmana se na kožu nanosi kontaktni gel, što omogućava lakši prelaz sonde preko kože.

Naš laser ima savremen sistem hladjenja, koji omogućava da se sonda zaledi, i da se tokom tretmana ne oseća bol, već se oseća blago peckanje.

Veći broj tretmana biće potreban osobama sa hirzutizmom, policističnim jajnicima i drugim hormonalnim disbalansima, ali je ovo ipak najbolji način uklanjanja dlačica za njih!

Epilacija regija na telu, koje delove radite

Uobičajena mesta uključuju noge, ruke, pazuhe, nausnice, bradu i bikini zonu. Međutim, moguće je tretirati neželjene dlačice u skoro svim oblastima, osim na očnim kapcima ili okolnom području.

trajna epilacija

Šta nakon tretmana epilacije?

Tretman ponekada može izazvati blago crvenilo kod osoba sa jako osetljivom kožom, koje uglavnom prolazi nakon 2-3h. Nakon tretmana se ne preporučuje znojenje, šminkanje I trening 24h. Koža nakon tretmana treba da ostane čista, a ukoliko dođe do iritacije može se staviti pantenol krem. Nakon tretmana se preporučuje komotna pamučna garderoba. Takođe se ne preporučuje izaganje jakom suncu odmah nakon tretmana.

Za koga nije laserska epilacija?

  • Trudnice
  • Osobe koje koriste fotosenzitivne lekove
  • Osobe koje imaju maligna oboljenja
  • Osobe koje imaju ili su imale melanom

Laserska (Trajna) epilacija cena

Cena laserske epilacije zavisi od regije koja se tretira. Pogledajte naš cenovnik.

Često postavljana pitanja u vezi laserske epilacije

Sta je laserska epilacija?

Laserska epilacija je brz, nežan i efikasan način za uklanjanje neželjenih dlačica sa trajnim rezultatima. Epilacija laserom predstavlja jedinu svetski priznatu i bezbednu metodu trajnog uklanjanja dlaka sa lica i tela. Lasersku epilaciju mogu raditi i muškarci i žene, na svim delovima tela, osim predela oko očiju.


Koji je princip rada diodnog lasera?

Laser usmerava koncentrisano svetlo u folikul dlake, koje se zatim pretvara u toplotu i na taj način sprečava sposobnost dlake da raste, bez ometanja ili oštećenja površine kože. U estetskom centru STAR dermacare koristimo najnoviji i najefikasniji diodni laser sa tri talasne dužine svetlosti, koji pored tamnih tretira I svetle I tanke dlake.


Koje su prednosti diodnog lasera sa tri talasne dužine svetlosti u odnosu na druge aparate za epilaciju?

Osmišljen tako da se može tretirati čak i veoma osetljiva koža, diodni laser sa tri talasne dužine svetlosti je pouzdano efikasan i preporučuje se za tretman na bilo kom delu tela. Bez obzira na kom se tipu kože primenjuje ostvaruju se maksimalni rezultati. Diodni laser sa tri talasne dužine svetlosti je laser najnovije generacije koji poseduje uređaj za hlađenje koji umiruje kožu i epilaciju čini bezbolnom.


Šta bi trebalo znati u vezi sunčanja i laserske epilacije?

Moguće je biti osunčan i raditi lasersku epilaciju. Međutim najbolje je ne biti osunčan jer ukoliko je boja kože slična boji dlake potrebno je uraditi više tretmana da bi se uklonile sve dlake. Neophodno je čuvati se od sunca dve nedelje pre i dve nedelje posle epilacije. Ukoliko se ne budete čuvali sunca postoji mogućnost pojave hiper/hipo pigmentacije ili pojave ožiljaka, a neophodno je koristiti zaštitni faktor 50. Zaštitni faktor 50 treba koristiti nakon epilacije, pri svakom izlasku na sunce, kao i dve nedelje pre epilacije da bi koža ostala svetla.
Iako je oblačan dan obavezno je koristiti zaštitni faktor. Nakon same epilacie treba izbegavati teretanu, saunu, đakuzi i bazene 24h-48h. Posle tog perioda sve aktivnosti su bezbedne. Ukoliko se sigurno pridržavate uputstva tokom leta, onda možete bezbedno i sigurno raditi lasersku epilaciju i tokom leta.


Koja je razlika između diodnog lasera i ipl-a?

Diodni laser u potpunosti uklanja dlake, dok dlake tretirane IPL-om sporije rastu i nakon kraćeg perioda opet su prisutne. IPL emituje visoku temperaturu koja može da ošteti kožu, dok diodni laser ima u sebi sistem hlađenja i sam tretman čini prijatnim za vas. IPL svetlosni snop se „ rasipa“ i nekontrolisano deluje na ostatak kože koju ne želite da tretirate, dok je laserski snop kontrolisan i usmeren na folikul dlake. Za razliku od IPL-a diodni laser može uspešno da tretira sve tipove kože.


Koji je najraniji uzrast za početak laserske epilacije?

Uslov za otpočinjanje procesa laserske epilacije kod mladih devojaka je – uspostavljanje menstrualnog ciklusa. Donja granica kod devojčica je 16 godina.


Laserska epilacija kao terapija

Laserska epilacija je idealno i jedino rešenje upalnih procesa korena dlake koji nastaje nakon depilacija voskom. Kod izvesnog broja devojaka, neprijatni gnojni procesi folikula dlake nastaju i iz drugih razloga (hormonske prirode, genetska predispozicija), pa je ovom slučaju laserska epilacija indikovana u terapijske svrhe. Rešenje ovog bolnog, neprijatnog i veoma upornog problema je uklanjanje izvora infekcije – korena dlake u okviru koga se gnojna infekcija formira. Jedino trajnim uklanjanjem folikula dlake se može rešiti problem bolnih upalnih procesa u predelu korena dlake, i posledičnih tamnih fleka i ožiljaka. U slučaju izražene maljavosti, a nakon detaljnog pregleda od strane endokrinologa i ginekologa, laserska epilacija kao pomoćno sredstvo u borbi protiv neželjenih dlačica.


Priprema za tretman laserske epilacije

Kada započnete process laserske epilacije, veoma je važno dlaku ne čupati sa korenom pincetom ili voskom, jer na taj način dlake dovodite u različite faze rasta što samo povećava broj laserskih epilacija. Pred tretman laserske epilacije, neophodno je da dlaku ne čupate 4 nedelje. Dlaka se može uklanjati brijačem ili depil kremom. Regija koja se tretira ne sme biti osunčana. Laserska epilacija se može raditi 2 nedelje nakon poslednjeg izlaganja suncu. Poželjno je lekaru koji radi lasersku epilaciju reći koje lekove trenutno koristite. Izvesni lekovi, antibiotic spadaju u grupu fotosenzitivnih lekova pa je potrebno uskladiti moment laserske epilacije i njihove primene. Na sam tretman je poželjno doći bez dlačica.


Koliko tretmana laserske epilacije je potrebno uraditi?

Obzirom da se najbolji rezultati postižu kada je dlaka u aktivnoj fazi rasta, tretman je potrebno ponoviti nakon 4 do 6 nedelja. Serija se obično sastoji od 3 do 5 tretmana.


Faktori koji mogu uticati na uspešnost laserske epilacije

  • Boja dlake
  • Tekstura dlake
  • Boja kože
  • Intervali između tretmana
  • Nepoštovanje zadatog protokola
  • Hormonski disbalans
  • Ranije bolesti ili stanja
  • Rast dlaka na regijama kao što su lice, vrat, pupak ili bradavice su pod uticajem hormona. U ovim regijama je moguće vrlo uspešno redukovati pojavu dlaka, ali je njihov rast nakon određenog vremena moguć.

Kontraindikacije laserske epilacije

Epilepsija, psorijaza, vitiligo… Trudnoća i dojenje su fiziološka stanja u toku kojih takođe nije preporučljivo raditi tretmane laserske epilacije. Predeo oko očiju, ušna školjka i nos su regije koje se ne tretiraju laserom.


Najčešće predrasude u vezi laserske epilacije

Najčešće predrasude su vezane za lasersku epilaciju regije pazuha, prepona i dojki tj. eventualno štetnog uticaja laserskog zraka na linfne i mlečne žlezde. Treba napomenuti da laserski zrak prodire svega nekoliko milimetara duboko u kožu i njegov target je melanih u folikulu korena dlake, dok su limfne i mlečne žlezde duboko postavlljene structure do kojih laserski ne dopire.

Imamo redovne popuste i akcije na naše tretmane.

Pogledajte tenutne akcije